Używanie linii papilarnych w Windows 7

9 Maj 2009

Standardowe hasło wymagane do zalogowania się dosyć łatwo złamać (zwłaszcza, gdy składa się ze zwykłych słów, bez dodatkowych znaków). Inaczej sprawa wygląda z liniami papilarnymi. Ja wykorzystuję do logowania się właśnie tą metodę. Podpowiadam, jak ją używać w Windows 7.

Po pierwsze należy uruchomić menu Start i wpisać (dla przykładu) frazę pap, następnie wskazać należy na liście funkcję Używaj linii papilarnych w systemie Windows. Po chwili zostanie uruchomiony stasowny kreator. W pierwszym kroku należy zalogować się z użyciem „zwykłego” – pisanego hasła użytkownika (hasło musi być ustawione, bez tego nie można przejść do kolejnego kroku). Następnie wskazujemy palec, którym posłużymy się do logowania i przejeżdżamy kilka razy opuszkiem po czytniku linii papilarnych. Zatwierdzamy zmiany poprzez Zakończ i uruchamiamy ponownie komputer. Od kolejnego rozruchu wymagana będzie identyfikacja z nową metodą. Nie do złamiania. :-)

Linie papilarne, w porównaniu do hasła użytkownika są nie do złamania

Oczywiście to tylko jeden z przykładów zastosowania linii papilarnych w systemie. Można ustawić dużo więcej. Ja np. korzystam z innego palca do uruchomienia Outlooka. Pokombinujcie sami. ;-)

Reklamy

Komentarzy 5 to “Używanie linii papilarnych w Windows 7”

 1. piotron said

  Widzę, że masz czytnik lini papilarnych firmy UPEK, w angielskiej wersji systeemu należy wejść do panelu sterowania i użyć „biometric devices”, więcej narazie nie patrzyłem choć teraz pobieram nowe oprogramowanie od Upek’a do czytnika. Jeśli będzie ktoś chciał to napiszę jak mi idzie. Z dodaniem linuxa do bootloadera windows 7 narazie nici ale pokladam nadzieję w płytkach z najnowszym ubuntu które dzisiaj do mnie przyszły.

 2. piotron said

  Przepraszam, że wiadomość po wiadomości ale jeśli ktoś posiada czytnik lini papilarnych firmy UPEK to niech wejdzie na ich stronę w internecie i pobierze najnowsze oprogramowanie, jest to bardziej rozbudowana wersja niż dodawana oryginalnie do laptopa:)

 3. Slashdub said

  Znowu tak troche nie zwiazane z tematem, probuje zrobic update Win 7 z bety do RC, edytowalem plik csversion, ale teraz instalator wywala komunikat, ze za malo miejsca na partycji, mam wolne 6.54G a on chce dokladnie 8716M, da sie to tez obejsc? :)

 4. Slashdub said

  Znalazlem inne rozwiazanie, wylaczylem tymczasowo hibernacje oraz przenioslem paging file na inny wolumin, tym samym mam wolne 9.15G :)

 5. As said

  A co jeżeli po naciśnięciu „Używaj linii papilarnych w systemie Windows” nic się nie dzieje? system w7 zamiast visty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: