Społecznościowy aspekt Outlooka 2010

23 listopada 2009

Outlook to bardzo mocne narzędzie. Powiem szczerze, iż jest to jeden z nielicznych programów, bez których nie wyobrażam sobie pracy z komputerem. Najnowsza edycja – 2010 – tego składnika Office’a została „uzbrojona” w nową funkcjonalność: chodzi o wsparcie dla social networking. Korzystając z twittera, facebooka, myspace’a i wielu innych sieci bardzo mnie to ucieszyło.

Niestety, obecnie wsparcie oferowane jest w ramach SharePointa oraz LinkedIn (jako wtyczka). Po kliknięciu opcji More Social Network providers available online wyświetla się tylko informacja, że wkrótce… itd. Na szczęście udostępnienie zestawu SDK dla programistów powinno to zmienić, podejrzewam, iż w przeciągu najbliższych tygodni. Nowe konektory pojawią się zapewne bardzo szybko. To bardzo fajnie, bo możliwość śledzenia poczynań znajomych w jednym miejscu z pewnością sprawi, że zyskam więcej czasu, a i może nieco miejsca na dysku (po usunięciu innych klientów sieci SN).

Z drugiej jednak strony tak się zastanawiam, czy Outlook z czasem nie zabije tym samym innych sieci społecznościowych. Jeśli Microsoft zintegrowałby z nim Vine’a, to czemu nie?!

A skoro już o konektorach była mowa, to pozwolę sobie przypomnieć, iż pobrać takowy możesz drogi czytelniku dla Windows 7. Umożliwi ci on wyszukiwanie informacji na tym blogu bezpośrednio z poziomu pulpitu nowych okienek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: