Jak oszukać Windows XP co do zainstalowanej wersji SP?

28 listopada 2009

Czasami przydałaby się możliwość „oszukania” Windows XP w sprawie wersji zainstalowanego Service Packa. Po co? Już wyjaśniam. Niektóre poprawki dedykowane są tylko np. dla SP2 i nie będą chciały zainstalować się pod SP3, gdyż system będzie „twierdził”, iż pliki te już zostały uaktualnione (wraz z instalacją najnowszego dodatku SP). Prawda jest jednak taka, że dodatki Service Pack nie zawierają wszystkich aktualizacji opublikowanych do momentu ich udostępnienia, np. wybranych tzw. aktualizacji „on demand”, które otrzymać można dopiero po mailowym zgłoszeniu chęci ich pobrania. Przypadek taki znany był m.in. z łatką KB922120.

W tym celu należy uruchomić edytor rejestru i przejść do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows i odnaleźć tutaj wartość CSDVersion Key, następnie zmienić jej wartość. Dla przykładu 200 oznacza SP2, a 300 SP3. Po implementacji „opornej” poprawki wartość należy przywrócić, gdyż w przeciwnym wypadku Windows XP dostanie głupawki i będzie na nowo pobierał starsze aktualizacje.

Reklamy

Komentarze 2 to “Jak oszukać Windows XP co do zainstalowanej wersji SP?”

  1. Jak mam Oszukac Eindows Sp III jak to trzeba zrobic co zmienic co dodac i itd itp Potrzebuje pomocy Kozak co zna sie w tej branzy bardzo dobrze

  2. Moje GG 756767 Czrekam na twoja pomoc Ziomek Sprawa Bardzo grubaa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: