Automatyczne drafty w Office 2010 beta

3 grudnia 2009

Niejednokrotnie awaria, np. systemu była przyczyną utraty ważnych informacji. Nie zawsze również pamiętamy, aby zapisywać zmiany w plikach. Wraz z Officem 2010 ten problem znika, przynajmniej częściowo.

Składniki nowego pakietu automatycznie tworzą drafty dokumentów, które (domyślnie) zapisywane są w lokalizacji %systemroot%/Users/Nazwa_użytkownika/AppData/Local/Microsoft/Office/DraftFiles. Jeśli więc chcesz odzyskać utracone dane lub po prostu przywrócić starszą wersję pliku, to po prostu z menu backstage’a wywołaj opcję Info, następnie Manage Versions i Recover Draft Versions. Potem już tylko wybierz wersję, którą chcesz przywrócić.

Funkcja z pewnością znajdzie uznanie, nie tylko wśród zapominalskich. Niestety, drafty zapisywane są samoczynnie (po wprowadzeniu określonej liczby zmian lub w odstępach czasu), co oznacza, że i tak musisz sam pamiętać o zapisywaniu zmian. Office niestety nie zrobi tego za Ciebie tak dokładnie jakbyś chciał i może się okazać, iż po przywróceniu danego drafta i tak czegoś tam będzie brakowało.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Automatyczne drafty w Office 2010 beta”

  1. You recognize for that reason substantially with regards to this particular subject matter, created myself for my part contemplate it by quite a few many attitudes. Its such as women and men are not involved other than it is actually something to attain having Gal coo! Your personal things great. Constantly handle this!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: