Silverlight 4 beta client for Facebook

26 stycznia 2010

Jako wielki fan serwisów społecznościowych i jeszcze większy aplikacji usprawniających interakcję z nimi, nie omieszkałem przetestować nowego klienta autorstwa zespołu odpowiedzialnego za rozwój środowiska Silverlight. Mowa o Silverlight 4 beta client for Facebook, który został właśnie udostępniony we wczesnej wersji poglądowej. To nowa aplikacja webowa dedykowana gigantowi serwisów społecznościowych i do działania wymaga wersji beta czwartej odsłony konkurenta Adobe Flash.

Przyznam szczerze, że jakiś czas temu aplikację Digsby (dla Facebooka) zastąpiłem innym klientem ze stajni MS – fishbowl. Jednak po krótkiej interakcji z S4bcfF również obecność poprzedniego na moim komputerze stoi pod znakiem zapytania.

Program ma świetny interfejs (modny ostatnio dla tego typu aplikacji, czyli w ciemnych barwach) i doskonale integruje się z fb. Domyślnie wyświetlana jest lista feedów, ale u góry znajdują się kontrolki wywołujące wszystkie typowe funkcje serwisu. Interfejs jest poza tym bardzo czytelny, co jest rzadkością w tego typu programach (bynajmniej w moim odczuciu). Pomimo wczesnej fazy narzędzie działa stabilnie i warte jest polecenia. Do pobrania stąd.

Tak w sumie zastanawiam się teraz już nad jakimś przeglądem poświęconym tego typu programom… tyle już ich przetestowałem :-).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: