Jak Pan to robi Panie Dawidzie? – miejsce testów

27 stycznia 2010

Dwa tygodnie temu napisałem jak dobieram oprogramowanie podczas testów do PCW. W ogóle to obiecałem przedstawić całą procedurę testów, na życzenie jednego z czytelników. Niestety, dopiero dziś, po dwóch tygodniach od tamtego wpisu znalazłem czas, aby przysiąść „do tematu”… Tak się składa, że ostatnimi czasy byłem mocno pochłonięty testami różnych systemów operacyjnych, o czym przeczytać będziecie mogli już niedługo (zdradzę tylko, że czasami aż sam byłem zaskoczony wynikami ;-) ).

Dzisiaj postaram się przybliżyć miejsce, w którym testowane jest wszelakie oprogramowanie. Mój mały lab składa się z trzech komputerów (dwóch notebooków i netbooka), którymi „opkładam” się rano z każdej strony. Na poniższej fotce znajdziecie całość sprzętu, a jeszcze niżej krótkie wyjaśnienie.

1. urządzenie zapewniające mi łączność ze światem.

2. netbook pracujący (zazwyczaj) pod kontrolą Moblina, ale zainstalowane ma również Ubuntu Netbook Remix, Windows 7 i Chromium. Nie powiem dlaczego, bo to tajemnica.

3. główne narzędzie pracy – wydajna stacja przenośna marki Dell wyposażona m.in. w 8 GB pamięci oraz system Windows Server 2008, na którym pod kontrolą Hyper-V pracuje kolejnych 6 systemów.

4. telefon :)

5. pilot (bo bez muzyki nie potrafię żyć, ani pracować)

6. ściana, na której czasami coś naklejam (a żona notorycznie to zrywa)

trzecim laptopem (widocznym na głównym zdjęciu umieszczonym u góry bloga) jest leciwy już sprzęt marki fujitsu (obecnie z Ubuntu i Windows 7 na pokładzie), na którym przeprowadziłem ostatnio m.in. testy 5 różnych systemów operacyjnych.

Wszystkie testy oprogramowania odbywają się generalnie (niezależnie od platformy systemowej) na urządzeniu nr 3. Samą procedurę opiszę jednak następnym razem ;-).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: