@anywhere, czyli Twitter tu i tam

16 marca 2010

Oficjalny blog Twittera czytam na bieżąco, jednak wczorajszy wpis dotyczący nowego zestawu frameworków nazwanych po prostu @anywhere, przeoczyłem (pewnie z braku czasu…).

Czym więc jest owe @anywhere? W zasadzie sprowadza się do tego, iż twórcy zapragnęli sobie funkcji pozwalającej „ćwierkać” z dowolnego popularnego serwisu internetowego. Dla przykładu: kupisz coś w serwisie eBay i po chwili tweet odnotowujący ten fakt znajdzie się na twoim profilu. Inny przykład, oglądasz film na YouTube i chcesz dodać komentarz – ten jednak widoczny będzie tylko pod filmem. Jednak nie, bo dzięki @anywhere znadzie się również na twoim profilu Twittera. Twórcy zapowiadają jednak znacznie więcej.

Czy to jednak ma sens? Myślę, że tak, ale wykorzystane z rozwagą i bez nachalności ze strony twórców popularnych stron, którzy to muszą wpierw odpowiednio zmodyfikować kod witryny. Tak więc wszystko w ich rękach. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jedno jest pewne: Twitter już dawno przestał być tylko serwisem mikroblogoym i zdobywa co rusz to nowe horyzonty…

A teraz wracam do licytacji pewnego przedmiotu, przynajmniej moja (ewentualna) porażka nie zostanie jeszcze odnotowana na Twitterze ;-).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: