Windows 7 SP1… w teorii

7 kwietnia 2010

O Service Packu 1 dla Windows 7 pisałem pod koniec stycznia br. Udało mi się wtedy uzyskać kilka istotnych informacji na temat pierwszej zbiorowej łatki dla następcy Visty. Dziś wczesna wersja beta dodatku wyciekła do Sieci. Jak spisuje się w praktyce…? Nie wiem! Bo nie instalowałem. Postanowiłem jednak przyjrzeć się dokumentacji SP1 dla Windows 7, która dzisiaj wpadła w moje rączki :-), mianowicie dokumentowi SP1 Notable Changes.

Większość nowości, jak RemoteFX czy udoskonalenia funkcji DirectAccess dotyczą jedynie Servera 2008 R2. Okazuje się, że również Windows 7 czeka kilka udoskonaleń i nowości. Poza tym, o czym pisałem w styczniu (a większość z tych aspektów można zaimplementować już dziś, w postaci autonomicznych poprawek), następca Visty doczeka się rozszerzenia funkcjonalności z zakresu obsługi dodatków zgodnych z usługą Search Federation (związane głównie z zależnościami i identyfikacją rozszerzeń), poprawy wsparcia dla interfejsu HDMI (dokładnie z zakresu obsługi sygnału audio, który nierzadko przerywany był po ponownym rozruchu systemu) oraz drukowania dokumentów w formacie XPS.

We wspomnianym dokumencie wspomina się również (i to dotyczy obu systemów: wersji serwerowej i klienckiej) o lepszym zarządzaniu energią w poszczególnych scenariuszach, nowych typach identyfikacji dodanych w protokole IKEv2 oraz udoskonaleniu opcji przywracania poprzednich folderów po zalogowaniu.

Niemniej istotne nowości znajdą się w Serverze 2008 R2, z czego najbardziej ciekawą wydaje się być Dynamic Memory dla maszyn wirtualnych – znaczenia funkcji chyba nie trzeba tłumaczyć (?)… Wyczytałem również, że finalna wersja SP1 dostępna będzie w postaci autonomicznego instalatora dla wszystkich 36 podstawowych wersji językowych systemu (tzw. grupa Wave1), w tym polskiej.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Windows 7 SP1… w teorii”

  1. PlugIT said

    ..A w praktyce Windows 7 Service Pack 1 do ściągnięcia już w sieci :-)
    Oczywiście wyciekła wersja BETA, ale po co czytać gdybania skoro można się przekonać na własnej skórze.
    Pozdrowienia, PlugIT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: