Windows 7 SP1… w praktyce

10 kwietnia 2010

Kilka dni temu dostałem w swoje ręce dokumentację Windows 7 SP1 beta. Postanowiłem zainstalować pierwszą betę dodatku i zobaczyć co oferuje.

Najpierw instalacja. W tym celu zainstalowałem na nowej maszynie wirtualnej anglojęzyczną wersję Windows 7 64-bit. Sam proces instalacji trwał znacznie krócej, niż implementacja obu Service Packów dla Visty. W pierwszej kolejności instalowana jest łatka wymagana przed wdrożeniem SP, ten instalowany jest dopiero w następnej kolejności i jest oznaczony jako poprawka nr 976932. System po instalacji przyjmuje numerek 6.1.7601 (dla porównania, edycja RTM ma numerek 7600), a wolne miejsce na dysku spada o kolejny gigabajt. Brak odczuwalnego wzrostu lub spadku wydajności.

O zmianach i nowościach SP1 pisałem kilka dni temu. Z warstwy praktycznej dodam tylko, że zauważyłem jeszcze obecność nowego mechanizmu usuwania plików poinstalacyjnych dodatku. W Vista Service Pack 1 było to narzędzie vsp1cln.exe, w SP2 dla tego samego systemu – compcln.exe, natomiast w Windows 7 SP1 oczyszczanie odbywa się z użyciem wbudowanego „odkurzacza” – Oczyszczanie dysku, a więc znacznie łatwiej i przyjaźniej, niż w przypadku Visty, gdzie oba narzędzia uruchamiane były z poziomu wiersza polecenia.

Pozostaje czekać na właściwe testy SP1 beta dla Windows 7, bo podejrzewam, że kompilacja, która wyciekła nie będzie tą samą, którą wkrótce otrzymają testerzy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: