Office Word Web App dopiero w drugiej połowie roku

16 kwietnia 2010

Microsoft udostępnił dziś zestaw finalnych dokumentów poświęconych produktom z rodziny Office 2010. Pobrałem na razie w sumie tylko jeden z nich, poświęcony Office Web Apps, w którym wyczytałem m.in., iż „webowy” Word dostępny będzie dopiero w drugiej połowie roku, a więc już po oficjalnej premierze następcy pakietu z 2007 roku (przewidzianej na maj br.).

O samych aplikacjach Office Web Apps pisałem niejednokrotnie (w tym celu wystarczy skorzystać z wyszukiwarki bloga), niemniej przeoczyłem swego czasu dostępność webowego Worda, który funkcjonował przez krótki okres czasu w zeszłym roku we wczesnej wersji poglądowej. Obecnie próba wywołania programu kończy się komunikatem widocznym na poniższym zrzucie ekranowym.

Pozostałe aplikacje „przebadałem” i powiem, że spisują się naprawdę dobrze. Można z nich skorzystać choćby z poziomu usługi SkyDrive (opcja Edytuj dokumenty). Mam tylko nadzieję, że czekanie na webowego Worda okaże się być naprawdę warte i otrzymamy coś znacznie lepszego choćby od podobnego produktu Google’a czy Zoho.

Update: Microsoft usunął wspomniane dokumenty z serwera i obecnie nie można ich pobierać… czyżby ktoś umieścił je jednak za wcześnie?! Dokument poświęcony finalnej wersji Office Web Apps pobrać można tutaj: Microsoft Office Web Apps Product Guide_Final ;-).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: