VirtualBox 3.2.0 ze wsparciem dla Mac OS X

29 kwietnia 2010

Ukazała się pierwsza beta VirtualBoxa oznaczona numerem 3.2.0. na wstępie warto wspomnieć o… nowym logo, w którym widnieje już nazwa Oracle zamiast Suna. Jednak najnowszy VirtualBox to znacznie więcej niż tylko odświeżone logo :-).

Najważnieszą nowością wydaje się być natywne wsparcie dla gości ze stajni Apple’a, czyli systemu Mac OS X. Już w poprzedniej wersji Sun dodało eksperymentalne wsparcie dla systemów korzystających z EFI, ale uruchomienie Mac OS X graniczyło z cudem. Drugim ważnym aspektem jest (pomysł zaczerpnięty tym razem z Hyper-V Microsoftu, jednak funkcja ta zadebiutuje dopiero wraz z SP1 dla Windows Server 2008 R2) możliwość dynamicznego przydzielania pamięci operacyjnej maszynie (tylko w systemach 64-bitowych). Tym samym maszyna weźmie tylko tyle, ile będzie w rzeczywistości potrzebować. Poza tym pojawiła się opcja znana z Trybu XP dla Windows 7, mianowicie sposobność uruchamiana aplikacji gościa z poziomu gospodarza. Dodatkowo usprawniono wydajność uruchamianych 64-bitowych systemów oraz dodano kilka pomniejszych funkcji.

W praktyce jednak nie jest wcale różowo. Pomimo pomyślnego importu maszyn wirtualnych z wersji 3.1.6 nie udało mi się ich uruchomić. Przypomina mi się od razu podobny przypadek związany z wersją 3.0.0 beta. Nowo utworzone maszyny działają jednak bez zarzutu. W wersji beta nie można również korzystać z akceleracji Direct2D w systemach Windows – funkcji, która zadebiutowała w poprzedniej odsłonie. Program pobrać można z serwerów Suna… ekhm, przepraszam… Oracle :-).

Reklamy

Komentarzy 6 to “VirtualBox 3.2.0 ze wsparciem dla Mac OS X”

 1. Adam.N said

  Witam.
  Czy udało się uruchomić Mac OS X na VirtualBox’ie?
  Jeżeli tak to którą wersję?
  Leo? Snow?

 2. Dawid said

  Nie ukrywam, że – niestety – nie znalazłem czasu, aby przetestować OS Xa pod VirtualBoxem. Jednak jeśli to zrobię, to z pewnością opiszę ten eksperyment na blogu.

 3. Adam.N said

  W moim przypadku jest dokładnie odwrotnie.
  Od kilku dni usiłuję zainstalować Mac OS X na VB3.2, ale wszystkie wysiłki na nic.
  Zatem czekam z niecierpliwością na wyniki badań.:)
  Dodam, że natywnie potrafię zainstalować OS X 10.6.3 na PC, potrafię to uczynić również na VMware, zatem do gruntownego przetestowania został VB.

 4. Dawid said

  Tak, na VMware działa bezproblemowo :) Niestety, pochłoniety jestem do środy innym projektem, ale na pewno nie omieszkam instalacji OS X na VirtualBox ;-)

 5. Subwoofer said

  ,, można z serwerów Suna… ekhm, przepraszam… Oracle :-)” – :(((((((

  EHHH nie ma juz SUN`a :((((

  To jest porazka dla calego swiata :((((
  Najlepsza firme na swiecie przejal glupi monopolista Oracle, niech sie wypchaja…..

 6. Wonderful goederen van je, man . Ik heb rekening inschrijving aanpassen je spullen voorafgaand aan en u net te fantastisch . I echt als wat je hebt gekocht hier , zeker als wat je onder vermelding en de beste manier waardoor je zegt het. Je maakt aangenaam en je blijft zorg voor te houden het wijs . I kan niet wachten om leren veel meer van je. Dat is echt een geweldige website .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: