Docs.com, czyli Office i facebook w jednym, teraz dla wszystkich

6 Maj 2010

Microsoft dwa tygodnie temu zaprezentował usługę Docs.com, która umożliwia tworzenie dokumentów w przeglądarce internetowej i ich publikowanie w facebooku. Dziś w nocy usługa została upubliczniona, co oznacza, ni mniej ni więcej, że każdy może sprawdzić jak to dziala.

Praca z Docs jest bardzo prosta. Użytkownik może skorzystać z opcji tworzenia nowego dokumentu za pomocą Office Web Apps lub też załadować plik z dysku (opcja Uplaod a Doc), z wyjątkiem sieciowego OneNote’a. Następnie skonfigurować można opcje dostępu do dokumentu (pole Sharing), blokując lub zezwalając na edycję innym znajomym facebooka oraz ustalisz opcje związane z odczytem pliku. Tak utworzone dokumenty można umieścić bezpośrednio na ścianie facebooka (pole Wall, opcja Post).

Docs wydaje się być swietnym pomysłem, ale samo edytowanie dokumentów może przyprawić o zawał serca. Aplikacje uruchamiają się topornie, a edycja nie należy do najprzyjemniejszych z racji wolnego działania edytorów online. Oczywiście usługa dostępna jest obecnie tylko w j. angielskim. Prawda jest taka, że Docs wymaga – niestety – jeszcze dopracowania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: