Internet Explorer 9 beta w drodze?

9 czerwca 2010

Losy IE9, zresztą jak wielu innych produktów Microsoftu w fazie przedwstępnej, śledzę od początku. Obecnie nowa przeglądarka dostępna jest jedynie w wersji Platform Preview (dokładniej rzecz biorąc jest to majowa kompilacja nr 1.9.7.7.66.6000), notabene nie będącej nawet pełnoprawną aplikacją tego typu. Wkrótce to jednak się zmieni, bo wszystkie znaki na niebie wskazują na fakt, iż gigant z Redmond przygotowuje się do udostępnienia wersji beta programu.

Skąd to przypuszczenie?! Wczoraj Microsoft udostępnił poprawkę nr 2120976 (swoją drogą jest to [chyba] pierwszy patch, który został oznaczony ciągiem 7 cyfr – dotychczas wszystkie znakowane były 6-cyfrowym ciągiem… to tak na marginesie ;-) ) dla Windows 7, w której opisie umieszczono bardzo zwięzłą informację: instalacja tej poprawki wprowadza obsługę funkcji dostępnych w Internet Explorer 9 Beta. Niemniej, nie więcej oznacza to, iż Microsoft rzeczywiście przygotowuje wydanie następcy IE8 w wersji testowej. Być może stanie się to już za miesiąc, wraz z udostępnieniem SP1 Beta dla Windows 7. Co jednak ciekawe, stosowny artykuł Bazy Wiedzy wspomina, iż patch rozwiązuje głównie problemy z obsługą technologii Media Foundation nowych okienek. Wspomniany opis w dziale pobierania Microsoftu jest więc bardzo pobieżny… Pozostaje czekać!

Update: informacje o owej poprawce zaczęły również pojawiać się wczoraj po południu (zastrzegam: po południu, ja byłem pierwszy :-) ) w zachodnich portalach poświęconych IT. Natomiast Microsoft zareagował i usunął „feralny” (?) opis patcha, zastępując go stosownym ze wspomnianego wcześniej artykułu Bazy Wiedzy, dodając jedynie, że zmiany wprowadzają wsparcie dla funkcji przyszłej odsłony Platform Preview przeglądarki… ani słowa o becie :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: