Twitter Places czyli natywne geotagowanie wpisów

15 czerwca 2010

Twórcy Twittera poinformowali o rychłym wprowadzeniu natywnego mechanizmu geotagowania tweetów. Funkcja nie jest żadną nowością, bo obsługiwana jest już od wielu miesięcy z poziomu aplikacji firm trzecich. Jednak wprowadzenie natywnego mechanizmu, dostępnego z poziomu witryny serwisu tylko upowszechni tą funkcję.

Twitter Places, bo tak nazwano nową usługę, powstało dzięki pomocy partnerów, m.in. TomTom i Localeze. Tuż pod polem tekstowym What’s happening? znajdzie się ikona geotagu wraz z wpisaną lokalizacją. To jednak nastąpi wkrótce, bo Twitter obiecuje wdrożyć usługę do 65 różnych państw w przeciągu tygodnia. Jednak aby to było możliwe, należy wpierw zmodyfikować ustawienia konta. W tym celu należy przejść do karty Settings/Account i zaznaczyć pole Add a location to your tweets. Dopiero wtedy opcja stanie się dostępna.

Poza tym, samo dodanie mechanizmu powinno umożliwić (w końcu!) możliwość odczytu lokalizacji znajomych, którzy w ten sposób oznaczali wpisy z wykorzystaniem aplikacji firm trzecich. Pomimo tego, iż tweet oznaczony zostawał geotagiem, to jego identyfikacja możliwa była dotychczas z poziomu aplikacji, w witrynie Twittera są one niewidoczne. Więcej o Twitter Places znaleźć można w dziale pomocy serwisu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: