Mosaic Project, czyli Metro UI w Windows 7

26 Czerwiec 2011

Na początku miesiąca Microsoft ujawnił nowy interfejs Windows 8 dla ekranów dotykowych. Oczywiście gigant z Redmond nie ma w planach przystosowania technologii pod kątem współpracy z Windows 7, ale tym na szczęście zajęli się już niezależni deweloperzy.

Już w zeszłym roku wspominałem wam o kilku ciekawych projektach, które znalezłem na stronie codeplex.com. Wczoraj z kolei natrafiłem na kolejny projekt, który nazwano Mosaic Project. Mosaic to nic innego, jak kolejna próba przeniesienia Metro UI do Windows 7. Interfejs po uruchomieniu wita nas jednym gadżetem, ale przesuwając kursor do prawej krawędzi ekranu wyświetla się menu, które pozwala szybko dodać kolejne, w tym podgląd zdjęć lub klipów wideo czy gadżet pogody. Mosaic do złudzenia przypomina Immersive z Windows 8 i można go uruchomić w trybie pełnoekranowym z podglądem tapety lub bez.

Jeśli więc podobają wam się kafelki, to możecie wypróbować nowe UI już dziś. Mosaic Project znajdziecie pod adresem: mosaicproject.codeplex.com. Do uruchomienia potrzebne jest środowisko .NET Framework 4.0 i Windows 7. Program potrafi się czasami zamknąć, ale na razie Mosaic znajduje się w fazie rozwoju alpha, więc jest to zrozumiałe.

Advertisements

Jedna odpowiedź to “Mosaic Project, czyli Metro UI w Windows 7”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: