Jak zainstalować Windows Phone 7.5 Mango już dziś?

24 września 2011

Microsoft ciągle każe czekać na Windows Phone 7.5 Mango. Na szczęście niektórzy z nas mogą sięgnąć po nową aktualizację dla platformy już dziś. Podpowiadam jak uaktualnić oprogramowanie do Mango w telefonie HTC HD 7.

Nie będę wymieniał zalet Mango, bo jest ich naprawdę wiele. Z punktu widzenia polskiego użytkownika warto jednak wspomnieć o dostępie do Windows Phone Marketplace oraz polski słownik. Niestety, oficjalnie dystrybucja aktualizacji rozpocznie się dopiero w przyszłym tygodniu, a nawet kolejnym. Użytkownicy wybranych smartfonów nie muszą jednak czekać. W sieci pojawiło się już jakiś czas temu sporo oficjalnych ROM-ów z Mango, między innymi dla urządzeń marki HTC, w tym modelu HD7, który posiadam.

Aktualizację należy rozpocząć od pobrania ROM-u z Mango. W moim przypadku skorzystałem z ROM-u dla HTC HD7, czyli Schuberta. Do pobrania tutaj. Dalej jednak zaczynają się schody… użytkownicy skarżą się, że nie mogą zainstalować oprogramowania na własnych telefonach. Problem leży w tym, że urządzenie przed podłączeniem do komputera należy uruchomić w trybie bootloadera. W tym celu przytrzymujemy przycisk „Volume-” i dopiero naciskamy kontrolkę zasilania. Po chwili powinniśmy ujrzeć ekran, jak na poniższym zdjęciu.

Dopiero wtedy podłączamy telefon do komputera poprzez USB. Po chwili pobierze się oprogramowanie Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile. Nie uruchamiamy aplikacji, ale czekamy aż ta się zainstaluje. Następnie uruchamiamy pobrany plik ROM-u. W kolejnych krokach postępujemy według wskazówek instalatora. O przebiegu procesu jesteśmy informowani zarówno na ekranie PC, jak i wyświetlaczu smartfona.

Proces trwa około 10 minut i podczas niego urządzenie uruchamia się ponownie dwa razy. Potem możemy już cieszyć się Mango na własnym smartfonie – już dziś!

Reklamy

Komentarze 2 to “Jak zainstalować Windows Phone 7.5 Mango już dziś?”

  1. Dzięki wielkie, dzięki Tobie nie musimy czekać :)

  2. Dawid said

    Mango jest już oficjalnie dystrybuowane, a więc teraz lepiej skorzystać z triku, który opisałem tutaj >> http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2011/09/mango-wkrotce-na-twoim-windows-phone-co-musisz-wiedziec.aspx, na końcu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: