AirPlay Direct, czyli nowy sposób na strumieniowanie multimediów od Apple

29 sierpnia 2012

To ci ciekawostka. Okazuje się, że Apple po cichu pracuje nad kolejną odsłoną technologii AirPlay, która ukrywa się pod kryptonimem Direct.

Wczoraj po południu The Telegraph poinformował, że Apple pracuje nad AirPlay Direct, nową technologią do strumieniowania multimediów. Obecnie w tym celu urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci (poprzez Wi-Fi lub przewodowo). Tymczasem nowe rozwiązanie zapewnić ma możliwość przesyłania multimediów z iGadżetów bezpośrednio do urządzenia, bez potrzeby podłączania do tej samej sieci.

Gdy czytałem ten artykuł, od razu przypomniało mi się po co Apple tak ostatnio mocno propagował bluetootha 4.0 wśród producentów akcesoriów do iGadżetów. Teraz zdaje się to być już jasne, gdyż nowe AirPlay opierać będzie się najprawdopodobniej na niebieskim ząbku.

AirPlay Direct zapowiada się naprawdę ciekawie. Problemem będzie jednak to, że technologia może być kompatybilna tylko z urządzeniami wyposażonymi w bluetootha 4.0, a tych (nawet wśród iGadżetów) jest na razie niewiele. Ciekawe czy w takim przypadku zaproponują jakiś dodatkowy gadżet, na przykład w postaci małej przystawki ze złączem audio i bluetoothem 4.0 na pokładzie…?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: