Co ze wsparciem dla AirPlay w VLC media player?

18 sierpnia 2012

VLC media player jest z pewnością jednym z najbardziej udanych odtwarzaczy multimedialnych, również dla Mac OS X. Macuserom na pewno jednak brakuje między innymi wsparcia dla AirPlay. Na szczęście ma to szansę wkrótce się zmienić.

Przedwczoraj oraz wczoraj uciąłem sobie kilka krótkich pogawędek z Feliksem Kühne, który nadzoruje prace nad portem VLC media playera dla OS X. To dzięki Feliksowi doczekaliśmy się w tym programie między innymi wsparcia dla Retiny z Macbooka Pro z tego roku czy też obsługi nowego trybu pełnoekranowego.

Wielu z nam na pewno brakuje jednak wsparcia dla AirPlay, zgadza się? Co prawda w OS X Mountain Lion wprowadzono funkcję klonowania AirPlay, która niby powinna problemy rozwiązać. Niestety, tak dobrze nie jest. Jedną z przyczyn problemów z klonowaniem jest niewykorzystanie w pełni ekranu telewizora. W przypadku TV mamy do czynienia najczęściej z formatem 16:9, a w wyświetlaczach Macbooka jest to współczynnik 16:10. Ucieka nam więc nieco miejsca podczas dostosowywania obrazu pod kątem Apple TV. Natywne wsparcie dla AirPlay rozwiązuje ten problem.

Felix Kühne powiedział mi, że wsparcie dla AirPlay w VLC media player prędzej czy później pojawi się. Niestety, nie wiemy dokładnie kiedy. Wszystko zależy od zaangażowania deweloperów, którzy stanowią siłę rozwoju VLC. Całkiem jednak możliwe, że doczekamy się obsługi tej funkcji jeszcze w tym roku. Warto dodać, że Felix dodał, iż jest to najczęściej wspominana przez użytkowników opcja. Tak więc możliwe, że w jakiś sposób twórcy zostaną zmotywowani. Pozostaje więc czekać. W każdym razie Kühne ma mnie poinformować o postępie w tym temacie, gdy tylko coś będzie wiadomo.

Reklamy

Komentarze 2 to “Co ze wsparciem dla AirPlay w VLC media player?”

  1. This is appealing, You’re incredibly knowledgeable doodlekit. I’ve got became a member of your feed and search forward to help inside mission more within your fantastic write-up. Also, I have got contributed your site inside my myspace

  2. sbobet said

    For most up-to-date news you have to pay a visit web and
    on the web I found this site as a most excellent site for hottest updates.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: